Mart 04, 2009

III. Sinepark Kısa Film Festivali

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü’nün bu sene üçüncüsünü düzenlediği Sinepark Kısa Film Festivali’nde her film kendi türündekilerle yarışacak ve en iyi film 2.500 TL'lik Hürrem Erman Özel Ödülü'nün sahibi olacak.

Belgesel ve kurmaca filmlerin yer alacağı Sinepark Kısa Film Festivali'nde korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kurmaca kısa filmler “Korku Tüneli”, komedi filmleri “Komikaze”, dram türüne giren filmler “Alabora”, belgesel filmler “Çarpışan Aramalar” ve lise öğrencilerinin kısa filmleri “Atlı Karınca” bölümlerinde değerlendirilecek. Her türde en iyi film ödülünün yanı sıra, en iyi senaryo, en iyi görüntü, en iyi kurgu, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu dallarında birincilik ödülü verilecek. Sinepark'ın en iyi filmi ise 2.500 TL'lik Hürrem Erman Özel Ödülü'nün sahibi olacak. Son katılım tarihi 1 Nisan olan ve her filmin kendi türündekilerle yarışacağı festivalde, çekim formatı açısından herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Sinepark Film Festivali'ne katılan filmler, yönetmen Ezel Akay, belgesel sinemacı Necati Sönmez, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, sinema eleştirmeni Alin Taşçıyan, oyuncu Beste Bereket, yapımcı Fuat Erman ve akademisyen Prof. Dr. Zeynep Tül Akbal Süalp'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Ön elemeden geçen filmlerin gösterimleri 6-8 Mayıs 2009 tarihleri arasında, Galatasaray Üniversitesi Ortaköy Kampüsü'nde yapılacak. Fransız Kültür Merkezi de festivalde ödül kazanan filmler için Mayıs ayında özel bir gösterim düzenleyecek.

Katılım formlarına ve festivalle ilgili daha ayrıntılı bilgiye Sinepark Film Festivali’nin web sayfası sinepark.gsu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 
Clicky Web Analytics